Najnowsze wpisy

pellet
Blog

Wszystko o kotłach eco design

Kotły eco design to urządzenia przeznaczone do ogrzewania węglowego spełniające dyrektywy Unii Europejskiej związane ze stopniem sprawności oraz emisyjności. Są to kotły tzw. 5 klasy, przystosowane do spalania dobrej jakości kruszców węglowych, o wysokiej zawartości czystego węgla. Często służą one do ocieplania domów za pomocą ekogroszku. Dzięki temu pozwalają uzyskać większą wydajność, dłuższy czas spalania...

Czytaj dalej ›

Blog

Kotły automatyczne na ekogroszek i na pellet – porównanie

W krajach o klimacie umiarkowanym szybko kończą się ciepłe dni wakacji i wraz z pierwszymi chłodami trzeba pomyśleć o najlepszym sposobie na to, aby ogrzać swój dom jednorodzinny. Istnieje bardzo wiele systemów grzewczych – od tradycyjnych pieców czy kominków po skomplikowane formy centralnego ogrzewania oparte na nowoczesnych kotłach. Kotły automatyczne to zaawansowane urządzenia, które nie...

Czytaj dalej ›

Trzy zasady ekologicznego korzystania z kotła
Blog

Trzy zasady ekologicznego korzystania z kotła

Kotły na ekogroszek są jedną z najchętniej wybieranych metod ogrzewania domów jednorodzinnych. Osoby, które nauczyły się korzystać z nich poprawnie, nie tylko znacząco  przykładają się do ochrony środowiska, ale też widzą efekty swoich starań we własnych portfelach. Ekologiczne palenie to także palenie ekonomiczne! Warto poznać trzy podstawowe zasady korzystania z kotła.

Czytaj dalej ›

kocioł na pellet
Blog

Jak wybrać kocioł na pellet?

Wybór metody ogrzewania domu to bardzo ważna decyzja, którą należy dokładnie przemyśleć. Decydując się na biopaliwo, należy odpowiednio dobrać przeznaczony do niego kocioł. Ogrzewanie domu pelletem to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością ze względu na oszczędność finansową i niską emisją szkodliwych gazów do atmosfery. Kotły na pellet są zazwyczaj w pełni zautomatyzowane i działają samoczynnie.

Czytaj dalej ›

Rodzaje kotłów zasypowych
Blog

Co warto wiedzieć o kotłach zasypowych?

Kotły zasypowe to urządzenia grzewcze, przeznaczone do spalania paliw stałych. Zasada ich działania opiera się na spalaniu węgla drzewnego, miału lub drewna metodą tradycyjną. Obecnie produkowane kotły zasypowe są wysokowydajne, funkcjonalne i uwzględniają najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne. W wydaniu ekologicznym, mogą być również przystosowane do spalania biomasy niedrzewnej (brykiet ze słomy, siana, miskantu).

Czytaj dalej ›

Dlaczego należy stosować kotły 5 klasy
Blog

Dlaczego należy stosować kotły 5 klasy?

Jak wyglądają nowe przepisy dotyczące emisji tlenku węgla? Kiedy wejdą w życie i co za sobą niosą? O tym oraz innych istotnych kwestiach dotyczących europejskiej normy kotłowej EN303-5 dowiesz się poniżej. Zapraszamy do lektury!

Czytaj dalej ›

lety stosowania automatycznych kotłów na pellet
Blog

Zalety ogrzewania domu pelletem

Pellet jest ekologicznym produktem grzewczym, należącym do grupy surowców odnawialnych, poddanych granulowaniu. Jest biopaliwem, czyli paliwem powstającym w wyniku przetwórstwa biomasy – odpadów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Pellet, przeznaczony do użytku w gospodarstwach domowych, produkowany jest z trocin drzewnych lub z biomasy niedrzewnej.

Czytaj dalej ›

kobieta mysli jaki piec
Blog

Jaki piec na ekogroszek odpowiada Twoim potrzebom?

Jak wybrać piec na ekogroszek, który idealnie wpasuje się w potrzeby Twojego domu? Jakie są koszty korzystania z takich kotłów i na co należy zwracać uwagę przy ich zakupie? Zarówno na te, jak i na inne pytania znajdą Państwo odpowiedzi poniżej.

Czytaj dalej ›

ekogroszek
Blog

Wady i zalety ogrzewania domu eko-groszkiem

Eko-groszek stał się w ostatnich latach niezwykle popularnym paliwem do ogrzewania domów. Pomimo, że posiada on kilka wad, zalety ogrzewania domu tym paliwem sprawiają, że jest ono póki co bezkonkurencyjne. W zestawieniu z dobrym kotłem, eko-groszek jest nie tylko wydajny, ale również ekonomiczny. Wady eko-groszku Główną wadą eko-groszku jest to, co dotyczy palenia wszystkimi paliwami...

Czytaj dalej ›